Zaznacz stronę

W obecnych czasach obecność w internecie to konieczność, jednak prosta strona z szablonu przestaje wystarczać aby wyróżnić swoją ofertę. Dlatego firmy coraz częściej sięgają po usługę wykonania strony z indywidualnego projektu graficznego.

Jak wygląda projektowanie layoutu strony internetowej?

Pierwszym etapem przy tego typu usługach zawsze powinno być wypełnienie briefu i jego konsultacje z wykonawcą. Pozwala to określić wymagania co do formy, wyglądu a także późniejszych funkcjonalności strony internetowej. W kolejnym etapie grafik odpowiedzialny za przygotowanie projektu graficznego przedstawia wstępny projekt do którego klient przedstawia swoje uwagi które następnie powinny zostać wdrożone w poprawionym projekcie. W zależności od ceny/jakości usługi mamy takich etapów poprawek od jednego do kilku. Po wprowadzeniu wszystkich poprawek i zatwierdzenia ostatecznego wyglądu przez klienta grafik przekazuje wektorowe pliki z projektem.

Wdrożenie layoutu strony

Agencja tworząc layout strony internetowej zazwyczaj proponuje klientowi również jego wdrożenie czyli przekucie projektu graficznego na kod html/css/js lub inne technologie. Przy tym etapie warto zwrócić uwagę czy będziemy mieli dostęp do panelu administracyjnego strony (możliwości samodzielnego uzupełniania treści) oraz na jakim systemie cms strona będzie się opierała. Jest to ważne głównie ze względu na koszty obsługi strony. W przypadku cms tworzonych przez firmy/robionych na zamówienie jesteśmy przywiązani do jednej firmy która może dowolnie dyktować ceny za zmiany.